Plaktas kiaušinis / Scrambled eggs

Bent vienas mūsų savaitgalio rytas visuomet prasideda kava ir kiaušiniais. Kai toks ritualas yra sukamas daugiau nei 7 metus, norom ar nenorom išbandoma įvairiausių kiaušinių receptų, vieni nusistovi ir tampa tradicija, kiti pabandomi vieną ar kelis kartus ir pamirštami su visam. Labai dažnai atrodo, kad jau viskas, nebėra nieko, ką dar galima padaryti su kiaušiniu, ir kartais net pagalvoju, kad va ir esu tas šefas, kuris gali dėvėti kepurę su šimtu klosčių. Jei nežinote, tai čia legenda, jog geras šefas gali pagaminti tiek kiaušinių receptų, kiek ant kepurės yra klosčių.

Ir visai netyčia Youtube užtikau trumpą G.Ramsey video su plaktu kiaušinio receptu ir labai nustebau, nes būtent taip dar nesu daręs, buvau tiek nudžiugęs, kad net savaitgalio nesulaukus jau testavome, o savaitgalį pakartojome. Nuostabus šilkinis plakto kiaušinio receptas tiems, kam patinka neperkepti ir kreminiai kiaušiniai.

Plaktiems kiaušiniams paruošti reikės (2 asmenims):

  • 3-4 kiaušinių
  • 10 g sviesto
  • 1 šaukšto grietinėlės (nėra būtina)
  • druskos, pipirų
  • svogūnų ar česnakinių laiškų papuošimui

Labai svarbu! Kiaušinis bus paruoštas per 3 – 3,5 min, kepti ilgiau nereikia !!!, jeigu bijote, kad kiaušinis bus ne visai apdorotas, tai šis receptas ne jums. 

Jeigu visgi gaminsite, tai pradedame :

Paimkite vidutinio dydžio puodą ir sumuškite 3-4 kiaušinius, sudėkite kambario temperatūros sviestą ir viską išplakite iki vientisos masės.

Tuomet puodą uždėkite ant kaitlentės ir kiaušinį su sviestu nuolat maišykite (geriausia su konditerine mentele) apie 60-90 sekundžių. Kai tik masė pradeda truputį stingti ir lipti prie puodo trumpam nukelkite nuo ugnies ir maišykite toliau (10-20 sekundžių). Taip darykite visas 3 minutes. Pabaigai įpilkite grietinėlę ir toliau maišykite, pagardinkite druska ir pipirais ir papuoškite žalumynais.

Recipe in English. Scrambled eggs (for two):

  • 3-4 eggs
  • 10 g butter
  • 1 tbsp. sour cream
  • salt, pepper
  • green onions

In a middle size pot beat in 3-4 eggs, put room temperature butter and mix everything till smooth mass. Then put pot on hob and mix constantly for 60-90 seconds. As soon as the mass starts to tighten slightly, remove a pot from the fire and mix it for 10-20 seconds. Repeat the steps for 3 minutes (stir eggs for 60 seconds on fire and 10 seconds away from fire). In the end pour sour cream, salt, pepper and stir everything, garnish with chopped green onions.

 

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s