Turkiška shakshuka

Taip jau yra, kad kai kasdien važiuojam į darbą, visuomet pamatom vienus ar kitus pokyčius vykstančius tose pačiose nekintančiose vietose, žmones, kurie šiandien nestovi ten, kur įprastai, mašinas, su kuriomis nesusitinki prie sankryžų, dažnai dar pagalvoji hm.. ar tiems žmonėms nieko nenutiko? Pastebi ir visas reklamas, kurios naujai šviečia, matai ir kavines ar restoranus, kurie užsidaro ar atsidaro naujai.

Vienas iš tokių buvo ir ant kasdieninio “darbinio“ kelio atsidaręs objektas, kurio vieta kėlė tiek abejonių, kad pagalvoti, kad tai gali būti restoranėlis tuomet atrodė neįmanoma. Matėme ir ryte, ir vakare pro duris nuo laiptukų lipančius žmones, bet nei iškaba, nei kas kita nepasakė ir neleido paieškoti, kas gi čia yra, kol vieną dieną facebook kažkieno paspaustas like mygtukas atsiuntė šią žinią ir iki mūsų akių. Iš nuotraukų pasirodė gerai, shakshuka – ooo, gi ją norėjome pasidaryti namuose, bet nespėjome, dar turi ir picų, ir vištienos kukulių pitoje, supratom, kad apgauti nebūsime – ir kur gi visa tai randasi ? O ba, gi čia ta viečikė, kurią pravažiuojame kasdien.

Tą patį vakarą nuėjome paragauti –  ši vieta vadinasi FIRE PLACE, kuklus, nedidukas restoranėlis, kuriame yra keli staliukai prie palangių, malonus kvapas sklinda iš šiltos krosnies, užkandžiauja keli žmonės, tad ir mes paragavome daugumą patiekalų, kuriuos radome meniu, o jis čia nedidelis, bet mano supratimu tai yra raktas į kokybę ir sėkmę, o kitas didžiulis pliusas už tai, kad alkoholio čia nėra. Pavalgėm skaniai ir nekantravome Shakshuka pabandyti pasigaminti ir namuose. Gavosi puikiai, tik aišku krosnies kvapo iš orkaitės neišgausi, bet skonis geras.

shashuka

Dalinamės ir su jumis šiuo Turkišku patiekalu, o tai pat populiariu Tunise, Maroke, Libane, Izraelyje. Patiekalas puikiai subalansuotas pusryčiams, bet tinkamas ir vakarienei.

Beje, po kelinto karto vizito Ispanijoje, ten atradome labai panašų variantą Flamenko kiaušinius, kur skiriasi tik keli ingridientai.

Shakshukai paruošti reikės (2 asmenims):

  • 1 geltono svogūno
  • 1/2 raudonosios paprikos
  • 3 skiltelių česnako
  • 1 a.š. malto kumino
  • 1 a.š. saldžiosios paprikos miltelių
  • 1 skardinės konservuotų smulkintų pomidorų
  • 3 kiaušinių
  • saujos fetos sūrio
  • petražolių
  • druoskos ir pipirų

Pirmiausia įkaitiname orkaitę iki 180 laipsnių karščio.

Keptuvėje su šlakeliu aliejaus apkepiname smulkiai pjaustytą papriką, svogūną (apie 10 minučių), tuomet sudedam susmulkintą česnaką, paprikos miltelius, kuminą, druskos ir pipirų, suverčiame pomidorus ir dar maišydami kaitiname apie 10-15 minučių, kol viskas sutirštėja.

Kepimo inde (o jei jūsų keptuvę galime tiesiai dėti į orkaitę, tuomet palikite viską keptuvėje) pagamintame padaže padarę 3 duobutes, įmuškite kiaušinius, užbarstykite fetos (nors mes fetos sūrį uždėjome prieš valgant) ir kepkite orkaitėje apie 10 minučių. Turėtų iškepti taip, kad kiaušinio trynys būtų skystokas.

Prieš patiekiant užbarstėme šviežių petražolių ir valgėme su paskrudinta šviesia duonele.

shashuka1

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s