Hot dog’as

Hot dog’as – amerikietiškas fenomenas su vokiškomis dešrelėm, kuris jau labai senai atsirado Amerikoje ir buvo pamėgtas taip stipriai, kad judresnėse gatvėse stovėdavo tiesiog kioskelis, kuris prekiaudavo dešrainiais. Per pietų pertraukas ar po jų kostiumuoti vyriškiai pasiimdavo po vieną į ofisus.

Labai keista, kad dešrainis, kuris savo struktūra yra labai panašus į mėsainį, Lietuvoje yra tiek nepopuliarus, kad jais prekiauja tik degalinės, Palangos kioskai šalia paplūdimio ir viso labo viena kavinė Vilniuje.

Kai mėsainis Lietuvoje išgyvena aukso amžių ir kavinių vitrinuose visuomet mirga informacija apie naujus, naujausius ir dar naujoviškesnius mėsainius, dešrainis vis labiau traukiasi ir užleidžia visas savo pozicijas, net degalinėse kur kadais buvo vienvaldis karalius. Apie dešrainius parduodamos paplūdimio pašonėse kalbėti net neverta, nes save gerbiantis žmogus tokias vietas tiesiog ignoruos, nors kai sužinai, kad Lietuvos kurortų sostinėje šiais metais populiariausias patiekalas vis dar cepelinai – prognozuoti ką nors sunku.

Dešrelių skyriai Lietuvos prekybos centruose užima tokį didelį plotą, kad reiktų suprasti, kad tai labai populiaru namų virtuvėse.  Taigi vedini smalsumo sumeistravome saviškį  kiek azijietišką, bet tuo pačiu labai paprastą ir pristatome jums – patiks galiu garantuoti.

hotdog1

4 Dešrainiams pagaminti reikės :

  • 4 dešrelės – mes rinkomės vištienos, jūs galite likti prie originalo imti rukytas ar dar kokias
  • 4 bandelės dešrainiams (geriausia ne per didelės, kad nereiktų griaužti vien bulkos kampuose)
  • 2 šaukštai hoisin padažo
  • 1 didelio mėlyno svogūno
  • 1 pomidoro
  • jogurto ir garstyčių
  • mėgstamų žolelių
  • pipirų ir druskos

Didžiausias darbas yra apsikepinti svogūnus, kurios reiktų ruošti taip pat, kaip karemelizuotus tačiau vietoje raudono vyno acto ar balzamiko naudojamas hoisin padažas. Tiesiog smulkiai smulkiai susipjaustome svogūnus, pakepiname su aliejumi kelias minutes, kol suminkštėja, supilame du šaukštus padažo ir pakepam, kol sutirštės.

Dešreles pakepėme grill keptuvėje apie 5 minutes. Per tą laiką susimaišėme jogurtą su garstyčiomis ir smulkiai susipjaustėme pomidorą, kurį pagardinome baziliku, druska, pipirais ir alyvuogių aliejumi.

Perpjautas bandeles kelias minutes pašildėme orkaitėje ir ištraukus pripildėme padažo, tuomet įdedame dešrelę ir gausiai uždedame kepinto svogūno. Ant viršaus uždedame smulkiai pjaustyto pomidoro su baziliku.

Negadinkite visko kečupu – skonis bus puikus.

hotdog

 

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s