Žaliosios citrinos sulčių pyragas

Šis pyragas galėtų rungtis lengvų ir greitai paruošiamų desertų kategorijoje ir tikrai laimėtų prizinę vietą. Dažnai galvodami pagaminti desertą, pamirštame tokius receptus, kurie stebina savo skoniu ir neverčia ilgai sukiotis virtuvėje.

Pyragai “ant sausainių pagrindo“ jau nieko nestebina, nes tikrai sutrumpina jų ruošimo laiką, tačiau man jie dažniausiai būna rieboki,  šiuo atveju laimo sultys čia suteikia lengvumo ir vėsumo. Tik patarimas – išsispauskite sultis iš žalios citrinos, nenaudokite pirktinių. Ir pabaigai užtarkuokite laimo žievelės, kaip dažnai sakau, žalia spalva maiste – stebuklingai nuteikia.

laimo pyragas

Jei šio pyrago viršus būtų dar padengtas morengu, galėtume jį pavadinti tikra amerikietiška grožybe Kie lime tart, Floridos nacionaliniu pyragu,  kurio receptą greičiausiai sukūrė ilgą laiką jūroje ir laive buvęs laivo virtuvės šefas, bet čia tik išgalvota arba ne istorija. O šis receptas mane pasiekė netikėtai, atsitiktinai išvydus internete amerikietiško portalo video “Pyragas, kurio negaminate“. Būtent dėl to jį ir pagaminom.

laimo pyragas1

Pyragui pagaminti reikės:

  • 1,5 puodelio susmulkintų sausainių
  • 5 šaukštų sviesto
  • 4 kiaušinių trynių
  • 1 indelio kondensuoto pieno
  • 1/2 puodelio žalios citrinos sulčių
  • 1 žalios citrinos tarkuotos žievelės
  • žiupsnio druskos

Pirmiausia gaminam pagrindą iš sausainių ir sviesto (galima pagardinti mėgstamais riešutais). Susmulkintus sausainius ir sviestą gerai išsukame, suformuojame neaukštame kepimo inde pagrindą. Kepame orkaitėje, įkatintoje apie 180 laipsnių temperatūroje apie 10-15 minučių. Kepu tol, kol pagrindas parusta.

Kol pagrindas vėsta, kondensuotą pieną sumaišau su citrinos sultimis, įberiu žiupsnį druskos ir sudedu kiaušinių trynius, gerai viską išmaišau, įtarkuoju pusės žalios citrinos žievelės. Paruoštą masę supilu ant pagrindo ir pašaunam atgal į orkaitę kepti apie 40-45 minutes.

Iškeptą pyragą palieku kambario temperatūroje apie 1 valandą, tuomet nakčiai šaldau šaldytuve. Prieš patiekiant apibarstau tarkuota žalios citrinos žievele.

 

laimo pyragas2

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s