42. Skrebutis su Marmite

As lovely as marmite – tokį šūkį karčiai savotiško skonio mielių esencijai galėtų sugalvoti tik britai, tiesa, paieškojus daugiau informacijos radome, kad tokių originalių šūkių apie nepakiečiamą ir unikalų Marmite ant pakuočių randasi ir daugiau.

marmite
Facebook’e Marmite turi neblogą savo mylėtojų armiją, kuri kas dieną kelia šmaikščias nuotraukas, ką valgo ir kaip gamina su Marmite, yra išleistos net kelios receptų knygos, kaip geriau panaudoti šį savotišką ingridientą.

Mūsų pirma pažintis su Marmite buvo panaši kaip buvusio Žalgirio krepšinio trenerio Joan Plaza pažintis su lietuviškuoju Vytauto minareliniu vandeniu (galite pažiūrėti čia: https://www.youtube.com/watch?v=NJMrUpIygjo)

O  keisčiausia yra tai, kad Marmite atradome tik dabar, nors yra tekę pabuvoti Didžiojoje Britanijoje, bet niekada ir niekur jis taip ir neužkliuvo mums už akių. Lietuvoje norintiems paragauti šios įdomybės teks gerokai pavargti, nes kol kas bent jau mums pavyko aptikti jį tik Marks&Spencer parduotuvėje Vilniuje.

Kadangi populiariausias Marmite naudojimu būdas yra tiesiog jo užtepimas ant šviesios skrudintos duonos su sviestu ir valgomas su arbata, todėl kol kas jums pasiūlysime paragauti būtent taip. Pirminio keisto skonio nuostaba greitai dingo šiam sodriam skoniui susimaišius su sviestu ant traškios duonos reikalai pagerėjo keleriopai.

marmite toast

Skrebučiui paruošti reikės:

  • skrudintos šviesios duonelės
  • sviesto
  • Marmite

marmite toast1Ant skrudintos duonelės, kol šilta plonu sluoksniu užtepamas sviestas, palaukiama, kol įsigers į duonelę ir tuomet tepamas Marmite. Jis gan stipraus skonio, tad pradžiai nepadauginkite, tepkite plonu sluoksniu.

 

 

 

 

 

 

 

Ateityje galbūt aprašysime, kaip mums sekėsi paruošti patiekalus, naudojant Marmite kituose patiekaluose, pavyzdžiui marmite panaudoti su spagečiais ar pašlakstyti juo virtas bulves. Britai jo naudojime yra gerokai pažengęį priekį, valgo net ir ledus.. Beje, Marmite gausu vitamino B ir tinka vegetarams.

Daugiau apie 50 geriausių pasaulyje patiekalų

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s