Savaitgalis sode ir grill kiaulienos šonkauliukai

Geriausias laikas vasarą sode, kada darže gali rasti visko (aišku, jei yra daržas ir yra kas jį myli ir prižiūri), ko gali prireikti salotoms, desertui, arbatai, marinavimui ir net visiems pietums. Mūsų vizitas po lysves, ten kur kvapnūs bazilikai, raudonuojantys pomidorai ir aštrių spygliukų agurkai prasideda ir veda prie vakarienės su traškiais kepsninėje keptais šonkauliukais.

sodas-darzas

Siūlom pabėgti nuo įprastų šašlykų su ryžiais, marinuotais svogūnais, pabandom kažką naują! Ant grotelių kepti galima viską, pradedant žuvimi, jūros gėrybėmis, paukštiena, aviena ir baigiant daržovėmis, bet dažniausiai daugelis nusprendžia tradiciškai. Kažko įspūdingo ir pritrenkiačio nedarome ir mes, bet kepimas ant grotelių ir taip produktą padaro nuostabiu, tad kuo paprasčiau (atsisakom marinavimo subtilybių), tuo skaniau gaunasi.

O dabar skaniausio steiko improvizaciją su kiaulienos šonkaulių juosta. Vasariško sezono Jamie Magazine siūlo viską valgyti lauke,  tad paprastas, bet paliekantis traškią išorėje ir sultingą viduje mėsytę, receptas.

Grill sonkauliai

Pasiruošimas:

  • 1 kg mėsos (originalus receptas siūlo jautieną, mes naudojome kiaulienos šonkaulių juostą)
  • alyvuogių aliejaus
  • druskos, juodųjų pipirų
  • prieskoninių žolelių (raudonėlio, rozmarino)
  • česnako
  • 3 šakelės šviežio rozmarino

Mėsą apibarstykite smulkintomis žolelėmis, alyvuogių aliejumi, druska ir pipirais. Pasiruoškite rozmarino šluotelę: šviežio rozmarino šakeles pririškime prie medinio kotelio (pvz. kepimo mentelės koto ar tiesiog medžio šakelės). Į lėkštelę įsipilkite alyvuogių aliejaus. Sutraiškykite peiliu keletą česnako skiltelių.

Kepimas- mėsą kepkite ant grotelių, karts nuo karto vieną ir kitą pusę pašlakstant alyvuogių aliejumi su rozmarino šakele, patepant česnako skiltele kol mėsa apskrus. Kai iškeps, leiskite kelias minutes mėsai atvėsti ir tuomet pjaustykite gabalėliais. Originalus receptas siūlo iškeptą gabalėlį mėsos patepti sviestu.

 

 

Reklama

Vienas komentaras apie “Savaitgalis sode ir grill kiaulienos šonkauliukai

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s