Grūstuvė

Trintuve

Šis virtuvės įrankis vertas atskiro post’o, vien todėl, kad suprastume ir prisimintume, nuo ko viskas prasidėjo ir kaip lengva viską pamiršti. Grūstuvė yra vienas iš pirmųjų įrankių pradėtas naudoti virtuvėje tikrai žymiai anksčiau už peilį, šaukštą ar šimus kitų rakandų besislepenčių mūsų dideliuose virtuviniuose stalčiuose.

Didžioji dalis namuose grūstuvių neturi arba jeigu ir turi, tai naudoja kaip dekoro detalę, nedažniau nei Orbitreką ar elipsinį treniruoklį (o gal tai vienas ir tas pats.. ), kurį tyliai sau pasižadame minti taip dažnai, kad kalorijos tikrai nespės suktis aplink pilvą, bet galiausiai viskas baigiasi taip, kad po gero mėnesio orbitrekas perkeliamas į mažiau matomą vietą, o dar vėliau keliauja į gąražą, sandėlį ar balkoną. Taip ir grūstuvė panaudota kelias pirmas dienas dažniausiai dūlka ant palangės ar spintelės.

Prisipažinsiu ir mums virtuvėje atrasti grūstuvę nėra jau taip paprasta, dažniausiai ją pakeičia blenderis ar virtuvinis kombainas, nors nė vienas neatlieka tokios pat funkcijos kaip grūstuvė. Vieną vienintelį kartą pabandykite padaryti pesto padažą ar sutrinti kelias žoleles su aliejumi, medumi ar šlakepiu citrinos ir šiam reikalui blenderio tikrai nebenaudosite. Girdėjau iš tokio mažai žinomo virėjo Jamie Oliver (greičiausiai nebūsite matę šimtuose joTV laidų, žurnalų..), kad traiškant ar grūdant žoleles jos įgauna visai kitokį kvapą ir skonį nei pjaustomos, kapojamos ar kitaip smulkinamos. Tikra tiesa.

Nepulsiu rekomenduoti ar aiškinti ir reklamuoti, kurios grūstuvės geros ar blogos. Kiek teko pasidomėti geriau, kai grūstuvės vidus yra kiek šiurkštokas, o ne keramikinis. Mes namuose turime akmeninę grūstuvę.
Linkime jums, kad jūsų grūstuvės visuomet būtų pilnos naujų idėjų

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s